Často kladené otázky

 • Plánujem novú kuchyňu, kde sídlite?

  Dalno Kuchyne je slovenský výrobca so sídlom v Dolnom Kubíne. Zastúpenie v rámci autorizovaných štúdií máme na území Slovenska a už aj v Česku.

 • Ako sa objednať na návrh a čo je k tomu potrebné?

  Jednoducho, stačí kontaktovať autorizované štúdio Dalno najbližšie k miestu realizácie a dohodnúť si termín stretnutia. V prípade, že sa jedná o novostavbu, je potrebné si priniesť pôdorys. Ak plánujete rekonštrukciu, je potrebné disponovať základnými rozmermi a fotografiami priestoru.

 • Sú v cene kuchyne zahrnuté spotrebiče?

  Nie, nie sú zahrnuté v cene. Spotrebiče závisia na individuálnom výbere a preferenciách zákazníka.

 • Vyrábate okrem kuchýň aj iný nábytok na mieru?

  Áno. Súčasťou nášho portfólia nie sú len kuchyne, ale kompletné zariadenie interiérov.

 • Aké sú výhody kuchýň na mieru oproti typizovaným kuchyniam?

  Kuchyne na mieru sú unikátne v tom, že sa dokážu prispôsobiť presným rozmerom priestoru a konkrétnym požiadavkám zákazníka. Žiadne chýbajúce centimetre, nevyužité skrinky alebo nevhodné vnútorné vybavenie.

 • Prečo je osobné stretnutie nevyhnutnosťou?

  Osobné stretnutie je najlepší možný spôsob, ako vyriešiť otázku návrhu, realizácie a ceny vášho nábytku na mieru jednoducho a efektívne. V autorizovaných štúdiách vám zároveň odpovieme na všetky vaše otázky okamžite, ponúkneme riešenia, o ktorých ste možno ani netušili. Priamo si pozriete reálne materiály a kovania, čím predchádzate prípadným nezrovnalostiam.

 • Aký je rozdiel medzi EXPRES kuchyňou a kuchyňou DALNO?

  V kvalitatívnej rovine v ničom. EXPRES kuchyňa je vyrábaná na tých istých a teda rovnako kvalitných, plne automatizovaných technológiách. Výroba kuchyne je skutočne na mieru a teda je vždy navrhnutá podľa potrieb klienta a možnosti priestoru. Avšak Kuchyne Expres sú optimalizované na vybrané druhy skladových dekorov, materiálov, úchytiek a skriniek s úpravou rozmerov skutočne na mieru pre EXPRESnú výrobu kuchyne. Optimalizáciou uvedených zmien tak prinášame rovnako kvalitné kuchyne na mieru s bezkonkurenčnými cenami.

 • Ako prebieha proces od návrhu po montáž kuchyne na mieru?

  1. V prvom kroku je potrebné dohodnúť si úvodnú konzultáciu.

  2. Na stretnutí sa vypracuje 3D návrh s cenovou kalkuláciou.

  3. Po odsúhlasení a potvrdení objednávky priestor zameria technik.

  4. Nasleduje finalizácia objednávky a zahájenie procesu výroby s konkrétnym termínom realizácie.

  5. Posledným krokom je doprava a montáž.

 • Zabezpečujete dopravu a montáž?

  Áno. Doprava a montáž je nadväzujúci proces v réžii vybraného autorizovaného štúdia. Závisí od vyťaženosti konkrétneho štúdia a tiež dohody so zákazníkom.

 • Aké sú možnosti vnútorného úložného priestoru v kuchyni na mieru?

  Úložný priestor v kuchyni na mieru si môže zákazník variabilne prispôsobiť. K dispozícii sú riešenia, ako napríklad praktické vysúvacie koše, zásuvky, police a skrinky s rôznym vnútorným vybavením.

 • Ako fungujú autorizované štúdiá?

  Autorizované štúdiá fungujú formou franchise. Konzultácia je v štúdiách zdarma. 3D návrh spoplatnený individuálne od podmienok konkrétneho štúdia. Nie je to však pravidlo, každé štúdio má interné pravidlá. Ak je návrh spoplatnený, v prípade objednávky je následne odpočítaný z kúpnej ceny.

 • Aká je cena kuchyne na mieru?

  Cena kuchyne na mieru je vždy jedinečná informácia, ktorá vyplýva z individuálneho návrhu. Ovplyvňujú ju rôzne faktory, ako tvar a veľkosť kuchyne, výber materiálov či vnútorné vybavenie. Cenovú kalkuláciu sa dozviete na osobnom stretnutí v autorizovaných štúdiách Dalno, orientačnú aj prostredníctvom emailu.

 • Vyrábate kuchyne na mieru?

  Slovenský výrobca Dalno Kuchyne sa špecializuje na výrobu kuchynských liniek a interiérov skutočne na mieru v tej najvyššej kvalite.

 • Ako dlho trvá výroba kuchyne?

  Výroba kuchyne a interiérov štandardne trvá 8 - 10 týždňov od potvrdenia objednávky. Montáž a doprava je nadväzujúci proces v réžii vybraného autorizovaného štúdia.

 • Prečo si vybrať kuchyňu na mieru práve od DALNO?

  Pri výrobe kuchýň a nábytku na mieru používame najmodernejšie plne automatizované technológie, ktoré predlžujú životnosť interiérov o niekoľko rokov. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam dokážeme vyrobiť kuchyňu, ktorá sa na milimeter presne prispôsobí nielen priestoru, ale aj požiadavkám a potrebám zákazníka.

 • Ako vyrábate kuchyne a nábytok na mieru?

  Výrobca Dalno kuchyne používa najmodernejšie výrobné technológie. Jedinečná robotická linka a procesy, ktoré podliehajú automatizácii, vyhotovia a spracujú každý diel nábytku efektívne a presne na mieru. Spojenie ľudskej fantázie v podobe jedinečných návrhov a automatizácie v procese výroby presne tam, kde je to potrebné.

 • Aké materiály používate na výrobu kuchýň?

  V ponuke máme širokú škálu materiálov od renomovaných rakúskych dodávateľov (Egger a Kronospan). Široký výber veľkoplošných materiálov, pracovných dosiek, prírodnej dyhy a dokonca špeciálnych NANO povrchov. Každý materiál má svoje špecifické vlastnosti, pri ich výbere závisí na preferenciách zákazníka.

 • Kedy je ideálne riešiť návrh?

  Návrh odporúčame konzultovať pred realizáciou rozmiestnenia inštalačných sietí alebo pred ich rekonštrukciou.

 • Môže sa kuchyňa na mieru prispôsobiť malému priestoru?

  Áno, pri výrobe kuchyne na mieru je možné prispôsobiť sa akémukoľvek priestoru. Naši dizajnéri dokážu vytvoriť optimálne riešenia pre každý typ priestoru a poradiť vám tak, aby zabezpečili maximálne využitie každého centimetra.

 • Aké sú možnosti prispôsobenia dizajnu kuchyne na mieru?

  Kuchyne na mieru prinášajú maximálnu variabilitu v dizajne, farbách a dekoroch. Vďaka tomu vzniká vždy unikátne riešenie kuchyne, ktoré lahodí nielen oku, ale najmä každodenným potrebám pri používaní a práci v kuchyni.