5 dôvodov, prečo si matnú kuchynskú linku zamilujete

Každá kuchynská linka je hotovým srdcom kuchyne. Preto sme pri jej výbere opatrný a nechceme nechať nič na náhodu. Okrem farebného prevedenia, či správnej ergonómie, nesmiete zabudnúť na jej povrchovú úpravu. Lesklá alebo matná…neviete sa rozhodnúť? Prinášame vám jednoduchý návod, ako si vybrať tú správnu.

Čím väčší lesk, tým väčšie vyžarovanie luxusu, no zároveň aj zvýšená starosť

Lesklý povrch v sebe nesie punc vznešenosti a elegancie. Nádherne odráža svetlo, vďaka čomu priestor pôsobí jasnejšie a tým ho opticky zväčšuje. A to, predsa, ocení nejeden majiteľ maličkej kuchyne.

Kuchynské linky v lesklom prevedení sú dostupné v množstve rôznych povrchových materiálov a farbách. No majú svoje muchy.

Vysoký lesk je dokonalý lapač odtlačkov prstov a škvŕn. Ak máte doma detičky, čo ocapkajú každý kút alebo manžela, ktorý po varení necháva hotovú spúšť, lesklému povrchu sa radšej vyhnite. V kuchyni si máte užiť čas strávený kuchtením vašich obľúbených jedál a skúšaním nových receptov. Veď komu by sa chcelo, každú chvíľu behať s leštidlom v rukách?

Matný povrch Evermatt vám učaruje

Narastajúci trend matných povrchov kuchynských liniek je nepopierateľný. Počuli ste už o technológii Evermatt? Že nie? Ak rozmýšľate nad matným prevedením kuchyne, tu je 5 dôvodov, prečo si túto novinku určite zamilujete:

1. Odolný voči poškrabaniu a odtlačkom

Evermatt je transparentný polyuretánový lak, ktorý obsahuje NaNo častice striebra. Ide o špeciálnu technológiu finálnej povrchovej úpravy, ktorá zabezpečuje vysokú odolnosť nielen voči poškriabaniu, ale aj samotným odtlačkom prstov. Jeho odolnosť je tak oproti bežným lakom až niekoľkonásobne väčšia.

2. Dokonalý stav až niekoľko rokov

Vďaka tejto nadčasovej technológii, povrchy nestrácajú ani po rokoch svoj estetický vzhľad a nemusia sa neustále leštiť. Kuchynská linka tak bude žiariť svojím prirodzeným vzhľadom bez odleskov a proces opotrebenia sa výrazne spomalí.

3. Unikátna technológia spracovania

NaNo lak Evermatt sa nanáša strojovou presnosťou v niekoľkých hustých vrstvách. Ide o novú nadčasovú technológiu spracovania laku, ktorej výsledkom je dokonale hladký povrch.

4. Jednotka v testovaní

Preukázaním skutočnej kvality sú výsledky testovania (Erichsen test), ktoré potvrdili až 5-krát vyššiu chemickú a mechanickú odolnosť, ako bežné laky a dokázali aj farebnú stálosť. Práve preto sa nemusíte báť opotrebenia, odtlačkov prstov ani poškriabania.

5. Nezávadné materiály

Evermatt lak spĺňa rad najprísnejších noriem, akou je napríklad EN ISO 12720, skupiny 1B , EN 71-3, ktoré hovoria o nezávadných materiáloch, bežne používané pri výrobe detských hračiek. Skvelé, no nie?

Vytvoriť kuchyňu, v ktorej sa pre vás varenie a stolovanie stane radosťou, je azda to najdôležitejšie. A ako sami uznáte, aj na výbere povrchovej úpravy si musíte dať záležať. Či sa už rozhodnete pre lesklú alebo moderné Evermatt prevedenie, radi vám poradíme s výberom.

NanoTeQ MaTT, revolúcia vo výrobe nábytku s Dalno kuchyne
NanoTeQ MaTT, revolúcia vo výrobe nábytku s Dalno kuchyne
Čítať článok
Nový rad EXPRES kuchýň od výrobcu Dalno, spoznajte najrýchlejšie kuchyne na mieru
Nový rad EXPRES kuchýň od výrobcu Dalno, spoznajte najrýchlejšie kuchyne na mieru
Čítať článok